Kültür Gezileri

Yasadigimiz topraklar binlerce yıl birçok medeniyeti ağırlamış. Frig, Hitit, Likya,Pers, Yunan, Helen, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi imparatorluklar kuran bu halkların hepsi Anadolu'ya önemli kültür zenginliği kazandırmış.. Antik Çağ'ın Tigris (Dicle) ile Euphrat (Fırat Nehri) arasında Anadolu Medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, buram buram mistisizm kokan , destan,mitoloji ve efsane çeşitliliği ile bilinen Cennet Bahçesi "Güneydoğu Anadolu"(GAP), sonsuz tarih ve doğa güzellikleri ile dolu olan Laz, Ermeni, Çepni, Karapopak ve Peçenek gibi etnik grupların yaşadığı Anadolu'nun Öksinoss'u "Doğu Karadeniz", dünya felsefi tarihinin ilk kurucularının yaşadığı, 7 tepe Anadolu'nun bilgi ve ilim fışkıran tepe bölgesi "Batı Anadolu", anıtsal camiler, köprüler ve nehirler kenti "Edirne", Türk milleti'nin son zafer destanının yazıldığı "Çanakkale" ve binlerce yıllık Anadolu kültür medeniyet tarihi içersinde önemini kaybetmeyen, Anadolu'nun mistik başkenti, Kutsal Irmağın Kolu "Kapadokya", kültür öğeleri ile dolu olan başlıca bölgelerimiz.

Gittiğimiz bölgeleri, şehirleri, beldeleri, köyleri karış karış tanıyoruz. Tecrübelerimizden yola çıkarak sizlerin en hoşlanacağınız tarzda bir program hazırlıyoruz. Hazırladığımız programları her sezon güncelliyoruz. Gezilerin tarih, kültür, sosyal çevre ve gastronomi açısından dengeli olmasına özen gösteriyoruz.Bölgeyi çok iyi tanıyan, entelektüel rehberlerle çalışıyoruz.

Otel ve restoranları servis kalitesi ve yerellik ölçülerinde özenle seçiyoruz. İki yaşından büyük araçkullanmıyoruz. Tüm gezinizde çalıştığımız tüm firmaların Turizm ve Sağlık Bakanlığınca onaylı olmasını düzenli olarak takip ediyoruz.

WhatsApp ile iletişime geç